شماره های تماس

نگاه کلی بر خرید هیتر ارزان قیمت

افراد بسیاری به دنبال هیتر ارزان ( cheap heater ) و در عین حال با کیفیت برای مکان هایی مانند گلخانه ، سالن پرورش مرغ ، سالن پرورش قارچ و … می باشند . بی شک یک هیتر که دارای کیفیت و راندمان بسیار بالایی است قطعاً از قیمت بالایی نیز برخوردار خواهد بود . از این رو شاید بتوان گفت کاربر گزینه دیگری جز خرید هیتر ارزان قیمت برای رونق بخشیدن به فعالیت خود نمی بیند . در این مقاله تمام ویژگی هایی که کاربر برای خرید یک هیتر باید در نظر بگیرد را بیان خواهیم کرد .اگر شما هم به دنبال خرید هیتر ارزان هستید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید .

 

هیتر ارزان

هیتر ارزان

هیتر چیست ؟

هیتر وسیله ای است که گرمای لازم را برای اماکنی مانند سالن های مرغداری و گلخانه تامین می کند . هیتر ها بسته به انتخاب کاربر دارای انواع گوناگونی هستند . در کل هیتر را می توان در ۳ گروه گازی ، گازوئیلی و دوگانه سوز جای داد .

فاکتور های مهم برای خرید یک هیتر

بدنه کوره 

هیتر ارزان | از لحظه ای که هیتر روشن می شود تا لحظه خاموش شدن ، کوره به طور مداوم و بدون وقفه در مقابل آتش مستقیم قرار گرفته و گاهاً تا ۷۰۰ درجه گرم می شود . از این رو می توان گفت که جنس بدنه هیتر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و باید به گونه ای باشد که در مقابل گرمای بسیار شدید آتش دچار پوسیدگی نشود . هیتر های ارزان و بی کیفیت دارای کوره هایی از جنس فولاد ضخیم می باشند که در عین ضخامت نمی تواند در مقابل این شدت از گرما مقاومت کند . علاوه بر این با هر بار خاموش و روشن شدن هیتر لایه ای جزئی از کوره فلزی برداشته می شود . کوره های فولادی در کمتر از ۱ سال به طور کامل پوسیده می شوند . این در حالی است که هیتر های با کیفیت دارای کوره ای با بدنه استیل می باشند . استیل در مقابل تماس مستقیم آتش و درجه بالای حرارت کاملاً مقاوم بوده و تا سالیان سال دچار پوسیدگی نمی شود . در یک هیتر استاندارد باید کوره و کلکتور اول از جنس استیل باشد .

بدنه خارجی

بدنه هیتر

بدنه هیتر

بدنه خارجی یکی دیگر از عوامل مهم در خرید هیتر است . اگر هیتر شما در محیط گلخانه قرار داشته باشد به دلیل رطوبت و نم بودن گلخانه ، هیتر هایی با بدنه فلزی زنگ زده و پوسیده می شوند . شایان ذکر است که بدنه یک هیتر با کیفیت از جنس گالوانیزه و آلومینیوم بوده که کاملاً ضد زنگ است و دچار پوسیدگی نمی شود .

جوشکاری

جوشکاری هیتر

جوشکاری هیتر

نوع جوشکاری شاید یکی از عواملی باشد که بسیار از توجه به آن غافل بوده و در خرید هیتر به آن توجه نمی کنند . در صورت استفاده از جوش معمولی به دلیل وجود اکسیژن در محل جوشکاری ، با گذشت زمان محل جوشکاری واکنش داده و باعث بروز مشکل می شود . البته شایان ذکر است که اکنون چند سالی می شود که از جوش های معمولی در این صنعت استفاده نمی شود . جوشکاری دستگاه هیتر باید با استفاده از جوش گازی Mig – Mag صورت بگیرد . جوش های گازی به گونه ای هستند که در محل جوشکاری شده هیچ اکسیژنی وجود نداشته و این امر مانع بروز مشکل در محل زنگ زدگی می شود .

عایق بندی

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در هنگام خرید یک هیتر که باید به آن توجه شود عایق بندی آن است. اگر شما قصد خرید یک هیتر ارزان قیمت را داشته باشید باید این را در نظر داشته باشید جهت متحمل شدن هزینه کمتر در ساخت این هیتر ها ، عایق بندی به درستی صورت نمی گیرد . در این هیتر ها میزان پشم سنگی که به عنوان عایق در لایه های بدنه هیتر قرار داده می شود بسیار کم و نازک بوده و از این رو گرما اتلاف شده و همچنین مصرف نیز به میزان قابل توجهی بالا می رود . رعایت استاندارد ها و اصول عایق بندی در ساخت یک هیتر از یک سو باعث افزایش راندمان شده و از سوی دیگر باعث پایین آمدن میزان مصرف انرژی می شود .

عملکرد هیتر

عملکرد هیتر

نتیجه گیری

گروه صنعتی اسکندری یکی از برترین تولیدکنندگان انواع سیستم های گرمایشی در ایران و خاورمیانه می باشد . این شرکت با اتکا بر بروزترین تکنولوژی موجود در دنیا و عرضه محصولات با کیفیت و استاندارد به بازار ، در زمره پرچمداران در سراسر ایران و خاورمیانه می باشد .


نویسنده مطلب M.A -- Vision