شماره های تماس
۳۱ مرداد ۱۳۹۶
بدون نظر

گرمایش استخر با انرژی خورشیدی

گرمایش استخر با انرژی خورشیدی : گرمایش خورشیدی امروزه در اکثر مناطق جهان مورد استفاده قرار میگیرد و روش مناسبی برای تامین انرژی محصوب میگردد. هزینه انرژی خورشیدی بسیار کم بوده و همچنین هزینه نگهداری این نوع سیستم گرمایشی نیز بسیار اندک است. این سیستم خورشیدی از صفحاتی تشکیل شده است که هر صفحه شامل لوله هایی است که Header نامیده میشود که با استفاده از لوله های باریکی به هم متصل میشوند، با تابش خورشید به این لوله ها آب گرم شده و به جریان می افتد.

گرمایش استخر با انرژی خورشیدی

گرمایش استخر با انرژی خورشیدی

البته اندازه کلکتورهای مورد نیاز برای گرم کردن آب یک استخر به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله این موارد میتوانیم به اندزه استخر ، وضعیت آب و هوا مانند گرم یا سرد بودن هوا ، دمای آب مورد نیاز برای استخر ، میزان وزش باد و البته میزان استفاده از استخر اشاره نماییم.شاید برای شما هم سوال باشد که برای یک استخر چه میزان صفحات خورشیدی مورد نیاز است! در جواب باید بگوییم، معمولاً سطح مورد نیاز برای گرم کردن یک استخر معمولاً ۵۰ تا ۱۰۰ درصد حجم کل استخر میباشد که با توجه به عوامل بالا میزان آن متفاوت است، به طور مثال اگر خورشید در منطقه ای با شدت بیشتری بتابد نیاز به صفحات خورشیدی کمتر خواهد بود. میتوانیم کلکتورها را بر روی سقف یا در نزدیکی استخر بر روی یک پایه و یا جایی که تابش خورشید در آن منطقه مناسب است قرار دهیم.

اکثر استخرها دارای دارای یک سیستم فیلترینگ جهت تصفیه آب هستند. لوله های سیستم گرمایش خورشیدی دقیقاً به لوله های تصفیه آب متصل میشوند و در حین گرم شدن آب تصفیه نیز میشود. در مورد هزینه نگهداری این سیستم گرمایشی نیز میتوانیم اینگونه بگوییم که نیاز به یک پمپ قوی برای فرستادن آب به داخل لوله های کلکتور در هنگام استفاده از سیستم گرمایش خورشیدی و در زمستان نیز نیاز به یک پمپ تخلیه جهت تخلیه کل آب درون سیستم گرمایشی داریم تا از یخ زدگی آن جلوگیری نماییم.


نویسنده مطلب کریمی