شماره های تماس

ویژگی های هیتر گلخانه با کیفیت

در خرید یک هیتر گلخانه ای یکسری فاکتورهای بسیار مهم وجود دارد که توجه به آنها شما را در انتخاب درست وسیله ی مناسب برای گلخانه مدنظرات بسیار کمک خواهد کرد . فاکتورهایی همچون راندمان دستگاه ، جنس بدنه ، دمای کوره ، نوع جوشکاری ، قابلیت های حمل و نقل ، نصب آسان و … از مهمترین فاکتورها در انتخاب یک دستگاه هیترگلخانه ای است که بتواند در مدت زمان مورد استفاده حداکثر کارایی را برای خریدار داشته باشد. در این مقاله به صورت کاملی به بررسی این فاکتورها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید …

راندمان بالای هیتر گلخانه :

در خرید هیتر راندمان مهم ترین عامل است . در واقع راندمان در هیتر گلخانه به این معنا است که چه مقدار از گرمای تولید شده در داخل کوره از طریق خروجی کوره به محیط گلخانه پخش می شود .اساساً طراحی هیتر به گونه ای است که هوا از طریق بخش ورودی به داخل کوره هیتر دمیده می شود .

کوره به دلیل دمای بسیار بالا ، هوای گرم را از طریق بخش خروجی بیرون می دمد .البته بد نیست بدانید که مقداری کمی از گرما نیز از بدنه هیتر به بیرون ساطع می شود که به دلیلمقدار بسیار اندک اش از آن چشم پوشی می شود . هیتر گلخانه دارای یک اگزوز می باشد .

اگزوز اصلی ترین فاکتور برای فهمیدن راندمان دستگاه هیتر است .بعد از خارج شدن گرما از خروجی هیتر ،گازهای سمی تولید شده در کوره به همراه مقداری هوای گرم پسمانده از اگزوز به بیرون دفع می شود .توجه داشته باشید که دمای استاندارد اگزوز بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ درجه است .اگر دمای اگزوز هیتر بیشتر از مقدار استاندارد باشد راندمان پایین است .

در این حالت مقدار قابل توجهی از گرمای تولید شده به جای دمیده شدن از خروجی هیتر به محیطاز اگزوز به بیرون می رود و در نتیجه راندمان پایین می آید. اگر دمای اگزوز هیتر پایین تر از میزان استاندارد باشد باعث می شود که گرمای پسمانده و گاز های سمی به میزان کافی دفع نشود که این امر باعث بالا رفتن بیش از حد دما در داخل هیتر می شود .

دمای اگزوز

دمای کوره هیتر - هیتر گلخانه

دمای کوره هیتر – هیتر گلخانه

توجه : اگر دمای اگزوز هیتر پایین تر از ۱۰۰ درجه باشد هوای گرمی که از اگزوز خارج می شود با پیروی از قانون میعان به آب تبدیل می شود .از آنجایی که در داخل اگزوز و کوره انواع گاز های سمی وجود دارد ، آب میعان شده با گاز های سمی واکنش داده و سولفوریک اسید تولید می شود .

سلفوریک اسید

سلفوریک اسید

سولفوریک اسید یک محلول شیمیایی بسیار قوی و خطرناک است که خاصیت خورندگی دارد و به همین دلیل بعضی از هیتر های غیر استاندارد بعد از گذشت مدتی کوتاهی (کمتر از یک سال ) پوسیده می شوند . هیتر های گلخانه گروه صنعتی گروه صنعتی اسکندری با بهره گیری از بروز ترین تکنولوژی دنیا در زمره برترین ها در ایران و خاورمیانه است .تمامی هیتر های گلخانه ساخت گروه صنعتی اسکندری دارای دما اگزوز بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ درجه بوده و به دلیل کیفیت بالا دارای عمر طولانی میباشد .

جنس کوره هیتر گلخانه :

"جنس

بدنه کوره باید از استیل باشد . استیل ۳۰۴ یکی از بهترین نوع استیل هایی است که برای تولید بدنه کوره و برخی بخش های هیتر از آن استفاده می شود . برخی شرکت ها برای جذب مشتری تمام بدنه هیتر را از استیل ساخته و به قیمت پایین می فروشند . جالب است بدانید که این شرکت ها از استیل نازک برای ساخت بدنه هیتر استفاده می کنند تا هزینه زیادی را متحمل نشده و سود بالایی به جیب بزنند . استفاده از استیلی که قطر آن پایین تر از ۱٫۵ میلی متر باشد ممنوع و غیر قانونی است چرا که مقاومت آن به میزان قابل توجهی پایین می آید .

بدنه هیتر های گلخانه ساخت گروه صنعتی اسکندری با توجه به استاندارد های جهانی ساخته شده است .طراحی و ساخت هیتر گلخانه گروه صنعتی اسکندری به گونه ای است که کوره و پاس اول از جنس استیل با کیفیت ۳۰۴ بوده و پاس دوم ، پاس سوم و لوله ها از جنس فولاد بادوام میباشد .استاندارد هیتر های گلخانه ای گروه صنعتی اسکندری BS 5991 می باشد .

جنس بدنه خارجی :

یکی از ویژگی های بسیار مهم هیتر گلخانه بدنه خارجی آن است .همان گونه که می دانید محیط گلخانه مرطوب است به همین دلیل بدنه فلزی به راحتی دچار زنگ زدگی می شود .هیتر گلخانه باید دارای بدنه آلومینیوم و گالوانیزه باشد چرا که در تماس با آب دچار زنگ زدگی نمی شود .

طراحی و جنس مشعل :

"جنس

وظیفه مشعل ماندن در حالت احتراق و ایجاد گرمای لازم برای هیتر است .در واقع آتش و گرمای اولیه هیتر به وجود آمده از مشعل است از این رو برند و کیفیت مشعل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .از شرکت های پرچمدار ایرانی که در زمینه تولید انواع مشعل های با کیفیت فعالیت می کنند می توان به ایران رادیاتور ، گرم ایران و هافمات اشاره کرد .

تابلو برق  هیتر گلخانه :

اساساً هیتر هایی که دارای تابلو برق طراحی شده با توجه به اصول استاندرد میباشند دارای کیفیت و مهم تر از همه امنیت بالایی هستند .حائز اهمیت است بدانید که هیتر گلخانه ای که دارای تابلو برق استاندارد و با کیفیت هستند از مصرف بسیار پایینی برخوردارند.

سوپاپ اطمینان هیتر گلخانه :

یکی از عوامل مهمی که باعث ایجاد اعتماد و خیالی آسوده برای استفاده کننده و مشتری می شود.در واقع سوپاپ اطمینان ضامن امنیت دستگاه است . وقتی دما بیش از حد تعیین شده در دستگاه ازدیاد پیدا می کند ، سوپاپ اطمینانبا تخیله مقداری از آن شرایط داخل دستگاه را به حالت عادری برگردانده و باعث تثبیت وضعیت می شود .

برای  اطلاعات بیشتر در مورد امنیت هیتر حتما مقاله ذیل را مطالعه نمایید.

قدرت هوادهی هیتر گلخانه :

قدرت هوادهی یکی دیگر از عوامل پر اهمیت جهت انتخاب یک هیتر با کیفیت و پر بازده است .اگر هیتر دارای قدرت هوادهی مناسب و استاندارد باشد ، از یک طرف ایمنی دستگاه بالا رفته و از طرف دیگر مصرف سوخت ان به میزان زیادی کاهش پیدا می کند .حائز اهمیت است بدانید که اگر قدرت هوادهی دستگاه بیشتر از میزان استاندارد باشد باعث بالا رفتن میزان مصرف دستگاه می شود.این در حالی است که قدرت هوادهی پایین تر از میزان استاندارد نیز باعث بُرد پایین هیتر و ازدیاد گرما در داخل کوره هیتر می شود .

نوع جوشکاری در هیتر گلخانه :

جوشکاری هیتر

جوشکاری هیتر

نوع جوشکاری هیتر گلخانه شاید در حرف یک مورد ساده و ابتدایی باشد ولی می توان گفت که یکی از اصل های یک هیتر با کیفیت در گل خانه ها  است . در بعضی از هیتر ها از جوش های گازی معمولی استفاده شده و به همین دلیل بعد از مدتی محل جوشکاری این دستگاه ها دچار پوسیدگی شده اند .

جالب است بدانید علت این امر وجود اکسیژن در جوش های معمولی است که با مرور زمان باعث ایجاد واکنش در محل جوشکاری می شود . اساساً جوش گازی Mig Mag بهترین نوع برای جوشکاری هیتر و دستگاه های مشابه است . در این جوش های گازی به دلیل نبود اکسیژن ، محل جوشکاری هیچ گونه واکنشی با هوا نمی دهد .

قابلیت جا به جایی هیتر گلخانه  :

از آنجایی که هیتر یک دستگاه بزرگ و سنگین است باید به قابلیت جا به جایی آن توجه داشته باشید .هیتر خوب دارای ۴ عدد چرخ با سیز متناسب است که به بدنه هیتر متصل شده و با بهره گیری از آن به راحتی می توان اقدام به جا به جایی هیتر کرد .

گارانتی و خدمات پس از فروش :

"گارانتی

مدت زمان گارانتی یک دستگاه نشان دهنده کیفیت و اعتمادی است که شرکت سازنده از دستگاه خود دارد .از طرف دیگر خدمات پس از فروش نیز ضمانت می کند که در صورت خرابی قطعه ها ، کاربر می تواند به راحتی قطعه مورد نظر را از شرکت سازنده تهیه کند . هیتر های ساخت گروه صنعتی اسکندری دارای ۲۴ ماه گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش می باشد .

اگر شما هم میخواهید هیتر ارزان قیمت بخرید حتما مقاله ما را مطالعه نمایید  : خرید هیتر ارزان 


نویسنده مطلب کریمی