شماره های تماس
۱۳ شهریور ۱۳۹۶
بدون نظر

گرم سازی و سرد سازی گلخانه

گرم سازی و سرد سازی گلخانه | گرم سازی و سرد سازی گلخانه | همیشه در نظر داشته باشید که خنک کردن گلخانه بسیار سخت تر از گرم سازی آن میباشد، در فصل تابستان اکثراً دمای داخل گلخانه حدود یازده درجه سانتی گراد بوده و عموماً دمایی بیشتر از بیرون را دارا میباشد. از جمله اثراتی که دمای بالا بر روی گیاهان میگذارد میتوانیم به چند مورد مانند عدم استحکام کافی ساقه ها ، کلهش راندمان گل دهی گیاهان ، تاخیر در زمان باروری و گلدهی گیاهان و البته بیشتر مرگ جوانه های تازه و ده ها مورد دیگر که همه و همه به دلیل افزایش میزان دمای داخل سالن گلخانه انجام میگیرد.

سیستم سیرکولاسیون داخلی گلخانه

سیستم سیرکولاسیون داخلی گلخانه

جنک کردن گلخانه در فصل تابستان با جلوگیری از تابش آفتاب به درون گلخانه انجام میپذیرد، از جمله روش های خنک کردن گلخانه ها میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

روش تبخیری پوشال و پنکه:

روش تبخیری پوشال و پنکه

روش تبخیری پوشال و پنکه

گرم سازی و سرد سازی گلخانه | با پوشال و پنکه در روز های گرم تابستان میتوان تا ۲۰ الی ۳۰ درجه سانتی گراد دمای داخلی گلخانه را کاهش داد البته این مورد در مناطقی که رطوبت نسبی آنها کمتر باشد بهتر صورت میپذیرد، برای این منظور باید به این روش اقدام فرمایید که در یک طرف گلخانه پوشال و در طرف دیگر گلخانه پنکه قرار گیردهوای بیرون در اثر عبور از لایه های فیبری مرطوب خنک شده و گرمای داخل گلخانه را گرفته و از طریق پنکه خارج می نماید و از این طریق جایگزین هوای گرم گلخانه می گردد.در اصل میتوانیم به این صورت بگوییم که آبی که در بین پوشال ها وجود دارد با گرمای پوشال و هوایی که در بین آن عبور میکند تبخیر میشود و هوای گرم بیرون به این صورت وارد گلخانه میشود که کاملاً سرد شده است.

روش های کاهش دمای گلخانه

روش های کاهش دمای گلخانه

روش های کاهش دمای گلخانه

گرم سازی و سرد سازی گلخانه | برای اینکه دمای گلخانه را کاهش دهیم میبایست پوشش گلخانه را کاملاً مد نظر داشته باشیم ، البته انجام دادن این کار روشنایی داخلی گلخانه را به شدت کاهش میدهد اما حدی باعث کاهش دمای داخلی گلخانه نیز میگردد ، در این روش شما میبایست رویه خارجی گلخانه را با پوششی کاملاً بپوشانید. البته روش های دیگری نیز برای این کار وجود دارد که یکی از آنها رنگ کردن پوشش خارجی گلخانه ها میباشند که با رنگ پلاستیک صورت گیرد بهتر است و تا حدودی مانع ورود گرمای خورشید به داخل سالن میگردد.

از دیگر کارهایی که میتوانید برای خنک سازی سالن های مرغداری انجام دهید نصب دستگاه های تهوبه مناسب میباشد چراکه تهویه یکی از مهمترین فاکتورها در خنک سازی گلخانه محصوب میگردد. البته باید توجه داشته باشید محل نصب سیستم تهویه به نوعی باشد که گیاهان به طور مستقیم در معرض جریان هوا قرار نگیرند ، برای اینکه بدانید جهت نصب سیستم تهویه به کدام طرف باشد فقط کافی است جهت باد غالب را پیدا کنید که اکثراً به کدام سمت می وزد سپس بر خلاف آن جهت را تنظیم نمایید.

گرم کردن گلخانه با هیترهای آتش خوار

انواع هیترهای صنعتی

انواع هیترهای صنعتی

گرم سازی و سرد سازی گلخانه | گرم کردن گلخانه نیز در فصل زمستان نیاز به تجهیزات مخصوص خود دارد و اکثراً برای این منظور ار هیتر های آتش درون استفاده مینمایند زیرا این هیترها بر اساس استاندارد های استفاده در گلخانه طراحی و تولید شده اند ، کارکرد این هیتر ها به این صورت میباشد که آتش درون کوره و لوله ها میچرخد و فن ها گرمای حاصل از این لوله ها را با فشار بسیار زیاد به محیط پمپاژ مینمایند. در ایران سازندگان بسیاری وجود دارند که هیتر هایی با راندمان پایینی را تولید مینمایند و از استاندارد های بین المللی پیروی نکرده اند ، اما شما میتوانید با استفاده از هیترهای صنعتی تولیدی گروه صنعتی اسکندری که دارای برچسب انرژی A میباشد و از تمامی استاندارد های بین المللی بهره برده است برای گرم کردن گلخانه خودتان استفاده نمایید.

  البته لازم به ذکر است که این هیتر ها با قدرت بسیار زیادی سالن را هوادهی میکنند و هوای گرم را در سریعترین زمان ممکن جایگزین هوای سرد مینمایند.

گروه صنعتی اسکندری  هیتر

 


نویسنده مطلب کریمی
  • سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و
    امیدوارم باعث ایجاد انگیزه
    براتون بشه