شماره های تماس

گرماساز گلخانه

فعالیت در گلخانه ها یکی از راه های کسب درآمد است . یک هیتر با کیفیت از مهمترین مواردی است که می توان برای یک گلخانه در نظر گرفت . نام دیگر هیتر گلخانه گرماساز گلخانه می باشد . همان گونه که می دانید گلخانه دارای فضا و همچنین هوای تمیز بوده و به همین دلیل باید در انتخاب نوع هیتر دقت شود .

چرا که برخی از هیتر ها به دلیل رها سازی گاز های سمی به محیط برای گلخانه مناسب نیستند . تاکید ما بر دقت در خرید به دلیل بالا بودن قیمت هیتر است ؛ از این در خرید هیتر باید به فاکتور های گوناگونی توجه شود . هیتر گلخانه باید دارای راندمان بالا بوده و و هیچ گاز مضری به محیط رها سازی نکند .

راندمان هیتر گلخانه

راندمان هیتر گلخانه

راندمان گرماساز گلخانه مهم ترین عامل در خرید این دستگاه می باشد . راندمان در واقع میزان گرمای خالصی است که هیتر بعد از دفع کردن گاز های مضر به محیط پخش می کند . اگزوز عامل تعیین کننده راندمان هیتر گلخانه می باشد .

اگزوز ، بخشی از هیتر است که گازهای مضر ، بخار و گرمای پسمانده از آن قسمت تخلیه می شود . اگر میزان تخلیه و رها سازی بیش از حد استاندارد باشد راندمان دستگاه به میزان قابل توجهی پایین می آید . این در حالی است که اگر تخلیه و رهاسازی از طریق اگزوز کم تر از حد استاندارد باشد ، دما و میزان آتش در داخل کوره بالا رفته و باعث پوسیدگی بدنه هیتر می شود .

اساساً دمای اگزوز در حالت استاندارد باید بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ درجه سانتی گراد باشد . توجه داشته باشید که با پایین آمدن راندمان فضای گلخانه به میزان نیاز گرم نشده و باعث بروز مشکل برای محصولات می شود .

نوع جوشکاری در گرماساز گلخانه

جوشکاری هیتر های گلخانه ای

همان گونه که اشاره شد گلخانه یک محیط حساس است و به همین دلیل باید هیچ گونه گاز مضر در محیط پخش نشود . در پیرو همین مطلب با توجه به این که هیتر وسیله ای است که اساساً بیشتر وقت برای گرم و متعادل کردن دمای محیط کار می کند بنابراین وجود هرگونه سوراخ و درز در بدنه هیتر باعث انتشار گاز های سمی در محیط خواهد شد . همین مطلب در عین سادگی اهمیت نوع جوشکاری در هیتر گلخانه را بیان می کند .

عمل جوشکاری در هیتر های گلخانه ساخت گروه صنعتی اسکندری با جوش گازی Mig Mag صورت می گیرد . در این شیوه ، باید اکسیژن در آن بخش از هیتر که جوش کاری می شود حضور نداشته باشد ، به همین دلیل ساکشن هوا در آن نقطه انجام گرفته و تنها گاز باقی مانده دی اکسید کربن می شود ؛ سپس جوشکاری به انجام می رسد . با پیروی از این شیوه امکان پوسیدگی و سوراخ شدن هیتر به صفر می رسد .

فن های گرماساز گلخانه

فن های گرماساز گلخانهفن های استفاده شده در گرماساز گلخانه از اهمیت بالایی برخوردار است . قدرت مکش و همچنین شوتینگ فن های می تواند توان هیتر را به میزان قابل توجهی افزایش دهد . نحوه کار فن ها در هیتر به این گونه می باشد که ، فن ها هوا را از محیط بیرون مکش کرد و با فشار به داخل هیتر منتقل می کند. هوا با لوله های فولادی ، کلکتور ها و همچنین کوره که همه از دمای بسیار بالایی برخوردار هستند برخورد کرده و از طریق خروجی هیتر به محیط پخش می شود .

فن های استفاده شده در گرماساز گلخانه گروه صنعتی اسکندی از نوع دمنده ۷ پر ایلکا طرح کشور اسپانیا بوده که از کیفیت و قدرت بسیار بالایی برخوردار است . شرکت دمنده بزرگترین و برترین تولید کننده فن های با کیفیت در ایران می باشد .

یکی از نکات بسیاری مهمی که توجه به آن حائز اهمیت است محل قرار گیری موتور این فن های می باشد چرا که در بیشتر هیتر ها موتور ها پشت فن ها قرار دارند و بدلیل گرم شدن از عمر نسبتاً کوتاهی برخوردار هستند . این در حالی است که در تمامی هیتر های گروه صنعتی اسکندی موتور مقابل فن قرار گرفته تا در هنگام مکش هوا توسط فن ، موتور نیز خنک شود . همین علت باعث شده است تا عمر این موتور ها بسیار طولانی تر شود .

خروجی گرماساز گلخانه

محصولات در گلخانه به دو دسته تقسیم می شوند . محصولات صیفی مانند گوجه و سیب زمینی . محصولات سرشاخه مانند گل ها و خیار درختی . طبق بررسی های انجام شده خروجی هیتر باید با توجه به محصولات گلخانه تعبیه شود . برای محصولات صیفی که روی خاک قرار دارند و تقریباً هم سطح زمین هستند خروجی هیتر پایین باشد تا گرما از قسمت پایین هیتر به محیط دمیده شود . برای محصولات سرشاخه بهتر است خروجی در قسمت بالا قرار داشته باشد .

هیتر های گروه صنعتی اسکندری در انواع متنوع با توجه به نوع محصولات گلخانه و نیاز های کاربر طراحی و ساخته شده است . برای نمونه خروجی هیتر SUPER PF در قسمت پایین و خروجی هیتر آرارات در قسمت بالا قرار دارد .

گروه صنعتی اسکندری با بیش از ۲۵ سال تجربه یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع هیتر در ایران و سراسر خاورمیانه می باشد .


نویسنده مطلب M.A -- Vision