شماره های تماس

مبانی سیستم گرمایش و حرارت گلخانه

مبانی سیستم گرمایش و حرارت گلخانه | انواع سیستم های گرمایشی را می توان به دو گروه مرکزی و محلی تقسیم کرد. سیستم های گرمایش مرکزی شامل یک دیگ بخار در یک مکان مرکزی می باشد. بویلرها با بخار و یا آب داغ گرم می شوند و می توانند از انواع سوخت های گرم کننده استفاده کنند سیستم های گرمایش محلی معمولا در یک انتهای گلخانه قرار می گیرند. آنها می توانند بخاری های واحدی از بخاری های کنسرو یا بخاری های تابشی باشند. سیستم های گرمایش مرکزی به علت هزینه بیشتر در گلخانه های بزرگ تجاری مورد استفاده قرار می گیرند و سیستم های گرمایشی محلی برای گلخانه های کوچکتر مناسب هستند.

سیستم گرمایش گلخانه

سیستم گرمایش گلخانه

ملاحظات هنگام انتخاب سیستم گرمایشی گلخانه ای

درزبندی گلخانه

درزبندی گلخانه

مبانی سیستم گرمایش و حرارت گلخانه | اول از همه، چه چیزی رشد میکند؟ کاهو یک محیط خنک تر را دوست دارد و از سوی دیگر ریحان، دوست دارد گرم شود پس با توجه به گیاه انتخابی سیستم گرمایشی را تامین نمایید. یکی دیگر از عوامل مهم اندازه گیری سیستم گرمایشی در گلخانه است. نماینده فروش گلخانه یا سیستم گرمایشی شما می تواند به شما کمک کند تعیین کنید که کدام گلخانه شما در مقیاس کوچک تا بزرگ می افتد. اطمینان حاصل کنید که در طرح های بالقوه برای گسترش گلخانه ای خود در آینده تأثیر بگذارد.

همچنین مهم است که بازده سوخت را در نظر بگیریم. قیمت سوخت امروز، لزوما قیمت سوخت فردا نیست. شما می بایست یک دیگ بخار که هر نوع سوختی را پشتیبانی نماید. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما استفاده از هیتر های گرمایشی میباشد که امکان استفاده از انواع سوخت ها را دارد مانند گازوئیل ، گاز و حتی دوگانه سوز.

انواع سوخت برای سیستم های گرمایش و حرارت

انواع سوخت سیستم گرمایشی گلخانه

انواع سوخت سیستم گرمایشی گلخانه

مبانی سیستم گرمایش و حرارت گلخانه | بویلرها می توانند تراشه های چوب، سیاه ها، ذغال سنگ و روغن های سوخت ۴، ۵ و ۶ را بسوزانند. بخاری های گلخانه ای از سوخت هایی مانند : گازوئیل ، گاز ، نفت ، نفت سفید ، LP و گاز طبیعی استفاده می کنند. بخاری های کنونی می توانند چوب، زغال سنگ یا مواد زائد کشاورزی را نیز به عنوان سوخت استفاده نمایند. بخاری های تابشی نیز معمولا گاز طبیعی را می سوزانند.

صرفه جویی در انرژی در گلخانه

صرفه جویی در مصرف انرژی سیستم گرمایش گلخانه

صرفه جویی در مصرف انرژی سیستم گرمایش گلخانه

مبانی سیستم گرمایش و حرارت گلخانه | مهم نیست که از چه نوع سیستم گرمایشی استفاده می کنید، اگر حداکثر توان بالقوه خود را نداشته باشید، گام های اساسی را برای حفظ گرما در داخل سالن استفاده نکنید و هزینه سیستم گرمایشی خود را کاهش ندهید هیچ صرفه جویی در زمینه مصرف انرژی صورت نخواهد گرفت. در زمینه کاهش مصرف انرژی در سیستم گرمایشی گلخانه میتوانیم به چند مورد مانند عایق بودن درب های گلخانه در برابر رد و بدل شدن هوا ، پاره نبودن پلاستیک ها ، استفاده از نور خورشید برای گرمایش گلخانه و… اشاره نماییم.

هیترها برای گرمایش گلخانه

انواع هیترهای صنعتی

انواع هیترهای صنعتی

مبانی سیستم گرمایش و حرارت گلخانه | راحت ترین روش برای تامین گرمایش گلخانه ها استفاده از هیتر های آتش درون میباشد که از تولید هوای گرم پاکیزه برخوردارند. این نوع هیترها که توسط گروه صنعتی اسکندری تولید میشوند از راندمانی حدود ۹۰% برخوردارند که در عین حال مصرف کاملاً بهینه ای را نیز دارند و در کنار این موارد اتوماتیک بودن هیتر خود یک امتیاز مثبت میباشد که شما را قادر میسازد بدون هیچ گونه تنظیماتی فقط دمای سالن را انتخاب نمایید و بعد از مدتی خواهید دید دمای سالن دقیقاً مطابق دمای وارد شده در هیتر تنظیم شده است.

 


نویسنده مطلب کریمی