شماره های تماس

موارد استفاده از فن های سیرکوله

فن های سیرکوله نوعی از فن ها میباشند که از سرعت بسیار بسیار بالایی برخوردارند که از یک پروانه ، یک قالب به شکل تونل و یک موتور بسیار قدرتمند تشکیل شده اند. از فن های سیرکوله بیشتر در سالن های پرورش گل و گیاه ، سالن های پرورش قارچ ، سالن های مرغداری و پرورش طیور و… به جهت جابجایی هوا و یا تهویه داخلی استفاده مینمایند.

 

فن های سیرکوله در گلخانه ها

فن سیرکولاسیون در گلخانه

فن سیرکولاسیون در گلخانه

فن های سیرکوله را در گلخانه به دلیل رطوبت بسیار بالا نصب مینمایند که از طریق کارکرد فن قدرتمند سیرکوله (جت فن) رطوبت به جرکت در آید و گاهاً حتی برای بیرون راندن رطوبت از داخل گلخانه نیز استفاده مینمایند، در سالن های پرورش قارچ نیز افراد ابتدا به این فکر میکنند که استفاده از جت فن ضروری نیست اما بعد از گذشت مدتی ضرورت وجود این فن های سیرکوله را کاملاً درک مینمایند.

 

فن های سیرکوله در سالن های پرورش قارچ

سالن پرورش قارچ

سالن پرورش قارچ

در سالن های پرورش قارچ نیز به دلیل نیاز شدید به رطوبت ، و اینکه نمیتوان رطوبت را در همه جا به صورت یکسان تولید کرد میتوان از فن های سیرکوله برای یکسان سازی رطوبت داخل سالن پرورش قارچ استفاده نمود که در غیر این صورت رطوبت به میزان کافی نخواهد بود و یا در برخی از نقاط سالن بیشتر یا کمتر خواهد بود و در نتیجه قارچ ها به میزان کافی رشد نخواهند نمود.

هدف از استفاده فن در سالن های پرورش قارچ جابجایی سریع هوا در مواقعی است که نیاز دارید. فن های سیرکوله در سالن های پرورش قارچ بیشتر بعد از آبیاری انجام میشود یعنی زمانی که کاهک قارچ ها کاملاً خیس میباشد و در این صورت می بایست سریعاً خشک گردد که در این صورت از فن سیرکوله یا همان جت فن استفاده مینمایند.

 

فن های سیرکوله در سالن های مرغداری

سالن مرغداری

سالن مرغداری

در سالن های پرورش طیور نیزاز فن های سیرکوله به منظور کاهش استرس دمایی استفاده میشود. همانطور که میدانید گرم یا سرد بودن دما باعث ایجاد استرس دمایی در طیور و پرندگان میشود و در نتیجه میزان تخم هایی که میدهند بسیار کمتر خواهد شد و یا حتی میزان خوراکی که مصرف میکنند و میبایست به گوشت تبدیل شود بیشتر به فضولات تبدیل خواهد شد. با نصب فن سیرکوله شما میتوانید دمای سراسر سالن را یکی نمایید و به این صورت مانع از بروز استرس دمایی در طیور و پرندگان شوید.

 

فن سیرکوله و جت فن

لازم به ذکر است که اگر شما احساس میکنید دمای کف سالن با دمای ارتفاع ۲ متری از زمین یکی نیست و یا یکی خنک تر و سردتر است در این صورت میبایست فن های سیرکولاسیون را به صورت عمودی نصب نمایید که با کارکرد این فن ها به صورت عمودی دمای قسمت های فوقانی و تحتانی سالن یکنواخت خواهد شد. در نهایت میتوانیم به این صورت نتیجه گیری کنیم که وجود فن های سیرکولاسیون برای سالن های مرغداری ، سالن های پرورش قارچ ، سالن های گلخانه کاملاً ضروری است.

 

تولید کننده فن های سیرکولاسیون

گروه صنعتی اسکندری

گروه صنعتی اسکندری

گروه صنعتی اسکندری با بیش از ۲۴ سال تجربه در زمینه ساخت انواع فن های مرغداری ، گلخانه و پرورش قارچ توانسته با کیفیت ترین جت فن ها را در سطح ایران تولید نماید که دارای ۱۲ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش میباشند.


نویسنده مطلب کریمی