شماره های تماس

سیستم گرمایش مرکزی و شومینه

متداول ترین نوع گرمایش در ساختمان ها حرارت مرکزی میباشد، حرارات مرکزی به این صورت میباشد که فقط گرمایش مورد نیاز ساختمان را در فصل سرما تامین مینماید. به تدریج شاهد ساخت ساختمان هایی با ابعاد بزرگتر و بزرگتر میباشیم که نیاز به دستگاه های حرارتی موضعی مانند بخاری را بیشتر کرده که البته این مورد هم در کنار خود مشکلاتی را به وجود آورده است. برای رفع این مشکل از سیستم حرارات مرکزی در ساختمان ها استفاده میشود. در سیستم تامین گرمایش ساختمان از طریق حرارات مرکزی در اصل حرارت تولید شده توسط یک سیال همانند آب یا بخار از طریق وایل و لوازم تامین حرارات مانند شوفاژ، فن کویل های زمینی و… در کل ساختمان پخش میگردد که بدین صورت دیگر نیازی به وسایل حراراتی موضعی نخواهید داشت.

سیستم گرمایش مرکزی

سیستم گرمایش مرکزی

از مزایای سیستم حرارت مرکزی:

  • هیچ احتیاجی به مجرای خروجی برای دود و یا گاز های حاصل از احتراق نخواهید داشت و یا حتی دودکشی در بالای ساختمان و…
  • از این سیستم گرمایشی میتوانید به راحتی فقط با دسترسی به یک انشعاب گاز استفاده نموده و گرمای مورد نیاز ساختمان را براحتی فراهم نمود.
  • در این سیستم گرمایشی نسبت بهینه سازی و صرفه جویی بالاتر از بخاری های گازی و برقی میباشد.
  • در بسیاری از موارد شاهد خفگی افراد منزل بر اثر خروج دی اکسید کربن از لوله خروجی بخاری بوده ایم که در سیستم گرمایش مرکزی کاملاً رفع شده است.

سیستم گرمایشی شومینه

سیستم گرمایش شومینه

سیستم گرمایش شومینه

شومینه را میتوانیم عضوی از سیستم های گرمایشی قدیمی و جدید بدانیم چراکه نوعی از سیستم های گرمایشی میباشد که بسیار شکیل بوده و از شمایل لوکس بهره برده استطراحی شومینه به نوعی میباشد که شما میتوانید با هر نوع دکوراسیون منزلی آن را مطابقت دهید از این نوع سیستم گرمایشی بیشتر برای گرم کردن خانه های مسکونی و یا ویلاها مورد استفاده قرار میگیرد.

از نکات ضعف شومینه میتوانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

  • شومینه به تنهایی امکان تامین گرمایش خانه را نخواهد داشت و حتماً باید با کمک دییگر وسایل گرمایشی باشد.
  • روش تامین گرمایش با شومینه کاملاً یک سیستم یا روش فانتزی میباشد و شومینه امکان پخش کردن مناسب گرما را نخواهد داشت.
  • در استفاده از شومینه احتمال نشت گاز و یا حتی منوکسیدکربن به داخل ساختمان وجود دارد علاوه بر این امکان کثیفی سطوح ساختمان مانند پرده ها ، سطوح داخلی ساختمان ، دیوارها ، و… وجود دارد.
  • استفاده از شومینه به عنوان یک نماد بصری در دکوراتیو منزل به شمار میرود و البته خاصیت گرمایشی آن نسبت به دیگر سیستم ها بسیار بسیار کمتر است.

نویسنده مطلب کریمی