شماره های تماس

روش محاسبه ی نیاز حرارتی گلخانه ها

روش محاسبه ی نیاز حرارتی گلخانه ها | این فرمول میزان دمای از دست رفته از سطح پوشش گلخانه را نشان میدهد. این رابطه میزان گرمای از دست رفته به علت درصد ۰۳ الی ۰۱باد شدید، شل بودن شیشه ها و تهویه زمستانه را شامل نمی شود. برای لحاظ کردن چنین مواردی باید مقدار محاسبه شده را به آن اضافه کرد. بر حسب اینکه چه سیستم حرارتی و با چه راندمانی در گلخانه بکار میرود می بایست عدد استخراج شده را به راندمان سیستم حرارتی تقسیم نمود تا بتوانیم ظرفیت هیترهای حرارتی را محاسبه کنیم.

Heat required = U × A × (Tinside – Toutside)

روش محاسبه ی نیاز حرارتی گلخانه ها | در این مثال همانگونه که مشاهده میفرمایید دمای مورد نیاز گلخانه شما بستگی به پوشش آن دارد که با چه چیزی پوشش داده شده است بعضی از گلخانه ها با پلاستیک ، بعضی از گلخانه ها با شیشه و ده ها مورد دیگر وجود دارد که هر کدام با دیگری در میزان دمای مورد نیاز کاملاً متفاوت میباشد، در اصل شما میزان دمایی که مورد نیاز گلخانه شماست را میتوانید به راحتی با این فرمول محاسبه نمایید. عموماً دمای گلخانه ها در فصول زمیتان بسیار پایین میباشد که برای رفع این مشکل از گرماساز هایی مانند هیتر های صنعتی و گاهاً هیترجت ها استفاده میکنند. بهترین راهی که برای این کار در همه کتب و مقاله ها پیشنهاد شده است هیترهای آتش درون میباشند.

گلخانه با دمای مناسب

گلخانه با دمای مناسب

بهترین بخاری برای گلخانه ها

بخاری های گلخانه ای آتش درون به این صورت کار میکنند که آتش از زمانی که از مشعل آغاز میشود تا زمانی که به صورت دود به بیرون منتقل میشود کاملاً درون لوله منتقل میشود و به هیچ عنوان به بیرون از لوله ها درز نمی نماید به همین دلیل نیز هوایی که از فن های این نوع هیتر ها به داخل سالن پمپاژ میشود کاملاً پاک میباشد. با تفاسیر گفته شده شما نیز مطمعناً به این نتیجه رسیده اید که بهترین هیتر برای یک گلخانه هیتر صنعتی آتش درون مانند هیتر سوپر آرارات ساخت گروه صنعتی اسکندری میباشد که مخصوص گلخانه طراحی شده و لوله های خروجی هوای گرم از بالای هیتر تعبیه شده است که کاربر میتواند از طریق این لوله ها لوله کشی نماید.

انواع هیترهای صنعتی

انواع هیترهای صنعتی

از دیگر مزیت هایی که این هیتر ها برای گلخانه شما به ارمغان خواهند آورد تنظیم کاملاً اتوماتیک دما میباشد یعنی فقط کافیست شما میزان دمایی را که میخواهید در گلخانه خود حاکم باشد را در هیتر وارد نمایید تا هیتر به صورت اتوماتیک میزان دمای محیط گلخانه شما را تنظیم نماید. در این صورت شما نیازی به محاسبه میزان دمای مورد نیاز گلخانه نیز نخواهید داشت.


یک نمونه از گلخانه هایی که به هیتر های گلخانه ای آرارات مجهز شده است


نویسنده مطلب کریمی