شماره های تماس
۱ شهریور ۱۳۹۶
نظر %

هیترهای صنعتی

هیترهای صنعتی به چند نوع مختلف تقسیم میشوند که برای استفاده در گلخانه ها ، مرغداری ها ، سالن های پرورش قارچ ، سالن های ورزشی و… طراحی و ساخته شده اند. این هیترهای صنعتی را با نام هایی مانند بخاری صنعتی ، بخاری فن دار ، هیتر فن دار و… به صورت آنلاین به فروش میرسانند.  هیتر های صنعتی ۲۰ تا ۳۵ برابر بیشتر از بخاری های معمولی گرمایش دارد و همچنین مجهز به فن هایی میباشد که این گرمایش را به داخل سالن پمپاژ مینماید.

انواع هیترهای صنعتی

انواع هیترهای صنعتی

انواع بخاری صنعتی

بخاری های صنعتی خود به دو نوع آتش درون و هیتر جت تقسیم میشوند که البته هر یک برای کار مخصوصی طراحی شده است. هیتر های صنعتی آتش درون مانند هیتر PF110000 تولید گروه صنعتی اسکندری به دلیل اینکه هیچ دودی از خود به داخل سالن متصاعد نمیکند و از راندمان ۸۵ تا ۹۱ درصدی برخوردار است بیشتر برای سالن های پرورش قارچ و گلخانه ها مورد استفاده قرار میگیرد. در مقابل هیتر جت ها نیز جزو هیتر های صنعتی محصوب میشوند و از راندمان ۱۰۰ درصدی برخوردارند اما گرما و دود خاصل از احتراق را با هم به داخل سالن انتقال میدهد که بیشتر در مرغداری ها مورد استفاده قرار میگیرد. اگر همچنان متوجه نشده اید که نکته جدا کننده این دو هیتر چیست که یکی در گلخانه و دیگری در مرغداری مورد استفاده قرار میگیرد باید بگوییم که سالن های پرورش گل و گیاه نیاز به هوای پاکی دارد و کمترین میزان دود حاصل از احتراق احتمال پژمردگی گل ها را با خود به همراه خواهد داشت، در مرغداری ها نیز به دلیل دارا بودن سیستم هواکشی بسیار قوی دود حاصل از احتراق در مدت زمان بسیار کمی با هوای تازه معاوضه میگردد و نیاز به یک هیتر با راندمان ۱۰۰ درصدی مورد نیاز است.

تفاوت هیترجت و هیتر آتش درون

در کل هیتر های آتش درون مانند هیتر آرارات هوای گرمی که به داخل سالن انتقال میدهند کاملاً پاکیزه میباشد اما در مقابل از راندمان ۸۵ درصد برخوردار هستند و هیتر جت ها در مقابل راندمان ۱۰۰ درصد را ارائه مینمایند اما دود را نیز همراه با هوای گرم به داخل هدایت میکنند. در مورد سیستم ایمنی نیز امنیت هیتر های صنعتی آتش درون مانند هیتر PF220000 از ۵ لایه تشکیل شده است که اختمال خطر را به صفر میرساند به معنای دیگر حتی اگر این هیتر در کنار اشتعال زاترین مواد مانند بنزین قرار گیرد به طور قطع هیچ خطری نخواهد داشت. جت هیتر ها نیز از امنیت مناسبی برخوردارند اما در مقابل هیتر هایی مانند سری PF یا آرارات از امنیت نسبتاً کمتری برخوردار است.

راندمان هیترهای صنعتی

در مورد راندمان هیترها هم میتوانیم اینگونه بگوییم که هیتر جت ها بدون شک از راندمان ۱۰۰% برخوردارند اما راندمان هیتر های گلخانه با میزان قدرت مشعل ، میزان قدرت فن ، و البته عایق بندی مناسب قابل اندازه گیری میباشند. شایان ذکر است که گروه صنعتی اسکندری در ایران جزو بهترین سازندگان هیتر میباشد که کوره های هواگرمی با راندمان ۸۵ تا ۹۱ درصدی را تولید مینماید.


نویسنده مطلب کریمی