شماره های تماس
۱۹ آذر ۱۳۹۶
نظر %

بخاری گلخانه ای

در طول یک روز، درجه حرارت داخل گلخانه می تواند به شدت نوسان کند. این به خصوص در شب هنگامی است که درجه حرارت سرد می تواند به گیاهان آسیب برساند. برای حفظ درجه حرارت مناسب برای رشد مطلوب، یک بخاری گلخانه ای توصیه می شود.با دیدن بسیاری از گزینه های موجود برای بخاری های گلخانه ای، دانستن اینکه چه کسی می تواند انتخاب کند، می تواند یک کار فریبنده باشد. با درک انواع مختلف بخاری ها و ویژگی های آنها، هر کسی می تواند تصمیم گیری آگاهانه در مورد بخاری مناسب گلخانه برای نیازهایش انجام دهد.

بخاری ها

بخاری های الکتریکی: برای گلخانه های کوچکتر، این نوع بخاری های گلخانه ای کامل هستند. بخاری های الکتریکی قادر به حفظ دمای خاصی نیستند در حالی که گازهای آزاد را آزاد نمی کنند. بدون بخار، نیاز به تهویه اضافی در گلخانه نیست.

بخاری های گازی: این بخاری های گلخانه ای در کانال های گاز طبیعی اجرا می شوند و برای مناطق بزرگتر مناسب هستند. تهویه با این نوع بخاری گرم کننده مهم است زیرا بخار تولید می شود و باید خارج شود. هنگام استفاده از یک بخاری گازی، مهم است که بخاری را در یک مکان امن و قابل دسترس قرار دهید، زیرا به نظارت و نگهداری منظم نیاز دارد.

بخاری های پارافین: این بخاری های گلخانه ای ابتدایی ترین هستند. مانند بخاری های گازی، این نوع بخاری ها نیاز به سوخت دارند که در نهایت گازهای خروجی را آزاد می کند، به این معنی که تهویه مناسب لازم است. این بخاری ها همچنین نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتر دارند. تعمیر و نگهداری شامل سوخت گیری ثابت و سرویس منظم است. با این حال، بخاری پارافین به عنوان بخاری اضطراری یا برای دوران یخ زدگی مناسب است.

نصب بخاری های گلخانه ای

بخاری آویزان : با استفاده از این روش، بخاری های گلخانه ای به سقف وصل می شوند. این روش مفید است چرا که هیچ فضای کف استفاده نمی شود،

بخاری های گلخانه به صورت کف پوش: کفپوش های مجهز به بخاری می توانند به تنهایی در کف زمین قرار گیرند تا کارایی خود را به حداکثر برسانند. بدیهی است، اگر فضا محدود باشد، نباید این نوع بخاری را انتخاب کنید.

احتراق بخاری

باز: بخاری های گلخانه ای با استفاده از این سیستم هیچ ارتباطی با هوا در خارج از گلخانه ندارند. این سیستم تا زمانی که هوای گلخانه ای آلودگی نداشته باشد مناسب است. مراقبت های شدید باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ مایعات قابل اشتعال در نزدیکی بخاری قرار نداشته باشند، زیرا مشعل بسته بندی نشده است.

جدا شده: این سیستم که توسط بخاری های گازی استفاده می شود، با کشیدن هوا از خارج از گلخانه برای احتراق کار می کند. مشعل در این سیستم برای جدا کردن هوا از خارج و داخل گلخانه تعبیه شده است.

مهر و موم شده: سیستم های مهر و موم بسیار شبیه به سیستم های جدا شده است. هوای استفاده شده از بیرون گلخانه تعبیه میشود ، و مشعل کاملا مهر و موم شده است.تفاوت سیستم مهرموم و دیگر سیستم این است که سیستم های مهر و موم از یک ورودی هوای مستقیم برای هر دو خروجی و مصرف استفاده می کنند.

هیتر Vent

Unvented: همانطور که از نامش بر می آید، با این گزینه هیچ دریچه ای واقعی وجود ندارد. هر بخار تولید شده توسط بخاری دوباره به گلخانه منتقل خواهد شد. این نوع تهویه فقط باید به طور موقت مورد استفاده قرار گیرد زیرا بخار می تواند برای بسیاری از گیاهان مضر باشد.

گرانش: در اینجا اگزوز از طریق یک لوله عمودی حرکت می کند و در خارج از ساختمان آزاد می شود. توجه اصلی این نوع خروجی این است که آنها باید به سقف مستقیم بروند.

قدرت: این سیستم با فشار دادن هوا از طریق یک سری از لوله های خارج از گلخانه کار می کند. استفاده از یک سیستم قدرتمند اجازه می دهد تا انعطاف پذیری بیشتری در انتخاب محل خروج و بهره وری از طریق استفاده از لوله های کوچکتر داشته باشد.

مستقیم: این نوع تهویه به طور انحصاری توسط سیستم های احتراق مهر و موم شده استفاده می شود. تهویه مستقیم با استفاده از تنها یک لوله خروجی کار می کند. با این حال، داخل لوله اصلی، هر دو لوله ورودی و خروجی هستند.

به غیر از چهار ویژگی ذکر شده در بالا، هر کسی که قصد دارد یک بخاری هوای گرم گلخانه ای نصب کند، باید محدوده خروجی را که اندازه گیری خروجی گرما است، بررسی کند. شماره مورد نظر برای محدوده خروجی بر اساس اندازه و شکل گلخانه تعیین می شود و هر منبع گلخانه ای محلی باید بتواند سطح مناسب را محاسبه کند.


نویسنده مطلب کریمی